Dekan Yardımcıları

Doç. Dr. Ali Gürel GÖKSEL
Dekan Yardımcısı

             

Doç. Dr. Ali Gürel GÖKSEL, 1983 yılında Muğla’da doğdu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nden 2009 yılında derece ile mezun olan GÖKSEL, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 2012 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor alanında yüksek lisans derecesi aldı ve ardından Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı'nda 2012 yılında başladığı doktora eğitimini 2015 yılında tamamladı. 

2011 yılında akademik hayatına Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak başlayan GÖKSEL, 2012-2015 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı ve 2015 yılından itibaren tekrar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde göreve başladı. 2018 yılında Yardımcı Doçent olarak öğretim üyeliğine atanan GÖKSEL aynı yıl “Spor Bilimleri” alanında Doçent unvanını aldı. 2019 yılından bu yana Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevine devam eden Doç. Dr. Ali Gürel GÖKSEL 2021 yılından itibaren ise Spor Bilimleri Fakültesi Yönetim Kurulu Doçent Temsilcisi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Spor Bilimleri Fakültesi Senato Temsilcisi görevlerini yürütmektedir.

Spor yönetimi, sporda halkla ilişkiler ve iletişim, insan kaynakları yönetimi, spor bilimlerinde araştırma yöntemleri konularında eğitim, araştırma, uluslararası proje ve yayın çalışmalarını sürdürmekte olan GÖKSEL’in, spor yönetimi alanında ulusal ve uluslararası çok sayıda atıf alan akademik çalışmaları, kitapları ve yayınları bulunmaktadır. Yabancı dili İngilizce olup, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Akademik Özgeçmiş
https://www.mu.edu.tr/tr/personel/aligoksel


 


Prof. Dr. Süleyman Murat YILDIZ
Dekan Yardımcısı

Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan 1994 yılında mezun oldu. 2001 yılında Muğla Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yüksek lisansını; 2005 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında doktorasını tamamlayarak Doktor unvanı aldı. Halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet kalitesi ve örgütsel davranış alanında çok sayıda bilimsel kitap ve makaleleri bulunmaktadır.

Akademik Özgeçmiş
https://www.mu.edu.tr/tr/personel/smyildiz