Dekanımızın Mesajı


Prof. Dr. Özcan SAYGIN
 
Spor Bilimleri Fakültemizin çok değerli öğrencileri, akademisyenleri ve tüm destekçilerimize…

Devletimiz ve Milletimizin, eğitim ve spor alanlarında adeta şaha kalktığı son yıllarda Spor Bilimleri Fakültemizin Dekanı olarak 5 yıldır bu görevi yerine getiriyor olmaktan dolayı onur duyuyorum. Bu üniversiteye yıllar boyunca hizmet etmiş nice bilim insanı ile aynı çatı altında geleceği birlikte şekillendirecek olmak bir ayrıcalıktır. Umut ve iyimserlikle daha nice hizmetler verilecek olan önümüzdeki yılları sabırsızlıkla bekliyorum.

Fakültemizi daha yakından tanımak isteyenler için açıkça ifade etmeliyim ki; Muğla’mızın merkez ilçesi olan Menteşe’de yer alan Üniversitemizin Kötekli Kampüsü içerisinde yer alan Spor Bilimleri Fakültesi, dört bölümden oluşmaktadır: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Rekreasyon Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü. Bu bölümlerimizden Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü hariç diğer bölümlerimizde ikinci öğretim imkânı da sunulmaktadır. Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz, Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora programı, Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı ile Rekreasyon Anabilim Dalına bağlı Yüksek Lisans programlarına akademik şartları yerine getirmek suretiyle lisansüstü eğitim yapabilmektedirler.
   
Spor Bilimleri Fakültemizin vizyonunu ifade etmek gerekirse, ülkemizdeki Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi, Antrenörlük, Rekreasyon ve Spor Yönetimine ilişkin istihdam alanlarının önde gelen bölümleri arasındadırlar. Önümüzdeki dönemlerde yeni ve heyecan verici süreçlere girerken, Devletimiz ve milletimize gönülden bağlı, Globalleşen Dünyada bilimsel gelişmeleri takip eden ve onu uygulayan, günlük hayatında insan odaklı, şefkat ve mükemmellik duygusu ile hizmet edecek mezunlar yetiştirmeyi ve toplumumuza pozitif yönde katkı sunmayı hedefliyoruz.

Diğer taraftan devletimizin sunmuş olduğu imkânlarla, alanlarında milli sporcularında yer aldığı öğrencilerimizin fakültemize katılımıyla birlikte eğitim ve sportif alanlarda başarılarımızı daha da artırarak bulunduğumuz konumu daha da ileriye taşımaya gayret etmekteyiz. Bölümlerimizi çağın gereksinimlerine uygun olarak yükseköğretim kalite standartlarına ulaştıracak akreditasyon süreçlerine dâhil etme çabalarımız ise sürmektedir.

MSKÜ Spor Bilimleri Fakültesi, uluslararası öğrencilerinin fazlalığıyla da sadece Türkiye’de değil, mevcut uluslararası coğrafyamızda da ön plana çıkmaktadır. Öğretmen, rekreasyon uzmanı, antrenör veya yönetici adayı iseniz, öncelik olarak bizim Fakültemizi değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Yükseköğrenim yolculuğunuzu bizimle birlikte yapmanızı diler,
Sevgi ve saygılarımı sunarım…