Lisansüstü Eğitim

Beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünden mezun olan öğrencilerimiz, lisansüstü eğitim için üniversitemize bağlı enstitüler bünyesindeki anabilim dallarına başvuruda bulunabilirler. Her yıl enstitüler tarafından alınan kararlar doğrultusunda lisansüstü eğitime alınacak öğrenci sayısı ve niteliği belirlenmektedir.

Bölümümüzden mezun olan öğrencilerimiz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde bulunan Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı, Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde bulunan Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı ve Rekreasyon Anabilim Dalı programlarına başvurabilmektedirler. İlgili anabilim dallarının başvuru şartları her yıl belirli dönemlerde ilan edilmektedir.

Alınacak öğrenci sayısı ve niteliği enstitüye ve anabilim dalına göre farklılıklar göstermekle beraber, başvuruda bulunacak öğrencilerden belli seviyelerde ALES puan şartını sağlaması beklenmektedir. İlgili enstitü veya anabilim dalının ALES puan şartını sağlayan adaylar anabilim dalı başkanlığı tarafından yapılacak olan bilim sınavında başarılı olmak durumundadır. İlgili anabilim dallarının ilanlarını aşağıdaki bağlantılardan takip edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için akademik danışmanlarınızla iletişime geçebilirsiniz.

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ